Dietetyk kliniczny

Dietetyk kliniczny

Poznaj naszego dietetyka!

Jako dietetyk kliniczny mam do czynienia na co dzień z wieloma jednostkami chorobowymi, które w mniejszym lub większym stopniu wpływają na sposób żywienia pacjentów. Podczas konsultacji dietetycznej staram się przeprowadzić jak najdokładniej wywiad nie tylko dotyczący żywienia, ale również stanu zdrowia. Podczas wizyty często proszę pacjentów o wykonanie podstawowych badań krwi, aby dieta była idealnie dopasowana do wymagań podopiecznych.

Będąc dietetykiem klinicznym w mieście Wrocław zajmuję się nie tylko dietoterapią pacjentów otyłych, ale również posiadam doświadczenie przy następujących jednostkach chorobowych:

 • insulinooporność (certyfikat Fundacja Insulinooporni SOIT)
 • cukrzyca typu 2
 • niedokrwistość
 • nadciśnienie
 • zaburzenia lipidowe
 • choroby tarczycy
 • problemy skórne
 • zapalenia jelit i żołądka oraz refluks
 • kamica nerkowa

Dietetyk kliniczny Wrocław z naszego Instytutu nie tylko układa spersonalizowane jadłospisy, ale również przekaże Ci odpowiednią wiedzę na temat komponowania posiłków oraz dobierania kaloryczności diety. Po zakończeniu współpracy w naszej poradni każdy pacjent sam potrafi zadbać o swoją dietę, umie czytać etykiety na produktach sklepowych a w razie wątpliwości w każdej chwili może skontaktować się z naszym dietetykiem bezpłatnie.

Ukończyłam również kurs psychodietetyki. Prowadzę dietoterapię pacjentów borykających się z chorobami cywilizacyjnymi, szczególnie otyłością. Bardzo ważna jest dla mnie praca z kobietami starającymi się zajść w ciążę. Dieta przy niepłodności oraz odpowiednie żywienie podczas ciąży to tematy, którymi głównie się pasjonuję.

Posiadam wykształcenie wyższe kierunkowe z tytułem magister inżynier. Ukończyłam Technologię żywności oraz dietetykę na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu z najwyższą oceną na dyplomie. 

Dietetyk kliniczny Mgr Inż Joanna Adamczyk

Dietetyk Wrocław

385

POZYTYWNYCH OPINII

7

CZAS OCZEKIWANIA NA DIETĘ

500

ZADOWOLONYCH PACJENTÓW

Dietetyk kliniczny - na co zwracać uwagę wybierając dietetyka?

W Polsce dietetykiem może być każdy, nie jest to zawód regulowany prawnie. Właśnie dlatego wybierając odpowiedniego specjalistę należy sprawdzić czy ma on właściwą wiedzę i doświadczenie. Niewłaściwa dieta może być szkodliwa dla zdrowia i życia, dlatego nie warto oddawać się w ręce osób, które nie ukończyły studiów kierunkowych. Rozważ zmianę specjalisty, jeżeli jesteś pod opieką dietetyka klinicznego, który zaproponował Ci :

 • dietę eliminacyjną bez jasnych przesłanek zdrowotnych i bez wykonania odpowiednich badań,
 • dietę bardzo ubogoenergetyczną (poniżej 1000 kcal),
 • gotową dietę od razu na pierwszej wizycie,
 • listę suplementów, które MUSISZ kupić, aby rozpocząć współpracę,
 • listę suplementów do kupienia, bez których na pewno nie uda Ci się schudnąć/przytyć,
 • dietoterapię, która zdecydowanie przeczy medycynie opartej na faktach i dowodach (EBM)

Dietetyk kliniczny w poradni dietetycznej Instytut Zdrowej Diety współpracuje z pacjentami powyżej 16 roku życia. Nie zajmujemy się dietoterapią dziecięcą. Nie udzielamy również porad dotyczących karmienia piersią. Nasi specjaliści w tej chwili nie prowadzą też współpracy dietetycznej z zawodowymi sportowcami. W pozostałych przypadkach zapraszamy do kontaktu. 

Więcej korzyści!

Jak to działa?

dietetyk online
01
Zaufaj specjalistom
Dieta do nie tylko odchudzanie, ale przede wszystkim prawidłowo zbilansowane odżywianie!
dieta online suplementy
02
Żyj naturalnie!
Zapomnij o suplementach - pomoże Ci w tym spersonalizowana dieta online!
process-three
03
Bądź aktywny!
Zdrowa dieta to nie wszystko - aktywność fizyczna i sen są równie ważne!
process-two
04
Ciesz się z sukcesów!
Metoda małych kroków sprawdza się najlepiej - ciesz się z małych sukcesów i stawiaj ciągle nowe cele!