Dietetyk online

Dietetyk Online Joanna Adamczyk

Dietetyk online, inżynier Technologii żywności i żywienia człowieka, magister dietetyki, pasjonatka zdrowego stylu życia (uwaga! Już nie jeden się od niej tą pasją zaraził!), nieustannie poszerza swoją wiedzę na szkoleniach i konferencjach a prywatnie szczęśliwa żona i mama 

Jestem absolwentką Technologii żywności i żywienia człowieka oraz Dietetyki i żywienia człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, gdzie uzyskałam tytuł magistra inżyniera. Uczestniczyłam w szkoleniach : Dietoterapia pacjenta otyłego. Nowe możliwości leczenia , Diety wegetariańskie w okresie ciąży, karmienia i w żywieniu dzieci, Holistyczne spojrzenie na dietoterapię dny moczanowej. Ukończyłam również kurs psychodietetyki i kurs SOIT jako specjalista dietetyk dla osób chorych na insulinooporność. Prowadzę dietoterapię pacjentów borykających się z chorobami cywilizacyjnymi, szczególnie otyłością. Bardzo ważna jest dla mnie praca z dziećmi polegająca na edukacji żywieniowej.
Pomysł stworzenia pomocy dietetyka online powstał, ponieważ zaobserwowałam, że wiele osób jest onieśmielonych swoim wyglądem, masą ciała czy też po prostu sposobem odżywiania i nie podejmuje przez to decyzji o wizycie u dietetyka.

Dietetyk Mgr inż Joanna Adamczyk

Certyfikaty

Dlaczego dietetyk przez internet ?

Często spotykamy się z tym, że dietetyk przez internet sprzedaje nam gotowe diety – dla wszystkich jednakowe lub okazuje się być „handlarzem” suplementów. Stąd takie niepochlebne opinie o nim. Zwróć uwagę na to, że dietetyk internetowy musi posiadać wykształcenie kierunkowe. Ja stawiam przede wszystkim na edukację żywieniową i na początku staram się każdemu pacjentowi wytłumaczyć, że taka edukacja (nawet w sposób internetowy a nie twarzą w twarz) jest ogromną inwestycją w przyszłość. Uczy nas to doboru produktów odpowiedniej jakości i samodzielnego komponowania zdrowych posiłków. Wirtualny dietetyk co prawda ma trochę utrudnione zadanie, ponieważ nie widzi zmian zachodzących podczas odchudzania i może bazować jedynie na zaufaniu, ale z drugiej strony zyskuje na początku współpracy przy rozmowie on line, bo pacjenci są bardziej „wylewni” 

 Niejednokrotnie zdarza się, że dużo więcej potrafimy powiedzieć o swoim życiu obcej osobie w internecie niż komuś innemu prosto w oczy, a oczywistą sprawą jest, że nasze problemy i życiowe zawirowania mają wpływ na sposób, w jaki się odżywiamy.

Więcej korzyści online!

Pojedyncze porady są u mnie bezpłatne, ponieważ często zdarza się, że nie potrzebujemy jadłospisu czy też wielkiej edukacji a po prostu trapi nas pytanie na jakiś temat związany z odżywianiem czy też jakością produktów. Gdyby takiej porady nie było większość osób zrezygnowałaby z kontaktu ze specjalistą i szukała odpowiedzi na forach internetowych. Staram się unikać takich sytuacji i wychodzę do pacjenta z pomocną dłonią. Mam nadzieję, że przekonałam Was, że dietetyk online to dobry wybór! :)”

Dobry sposób na sprawdzenie działania dietetyka przez internet to sprawdzenie jego opinii w internecie. Jeżeli masz jakieś pytania, pamiętaj – porada nic nie kosztuje. Dietetyk online zawsze odpowie na zadane przez Ciebie pytanie w ciągu 24h.

Skontaktuj się z dietetykiem online