Spis treści:
Czy wiesz, że przewlekła niewydolność żylna, czyli choroba zwana „żylakami” dotyka aż 50% mężczyzn i 65% kobiet? Przerażające prawda?
Co wpływa na rozwój żylaków?
- Przebyte ciąże
- obciążenie genetyczne
- mała aktywność fizyczna
- siedząca praca
- otyłość
- palenie papierosów
- leki hormonalne
Nie będę się zagłębiać w rozpoznawanie tej choroby, bo nie jestem lekarzem. Przygotowałam jednak małą ściągę dla osób, które borykają się z tym problemem, ponieważ dieta ma ogromny wpływ na zapobieganie oraz leczenie niewydolności żylnej. Zaskoczeni?
CO JEŚĆ | CZEGO UNIKAĆ |
---|---|
|
|
Aktywność fizyczna i inne zalecenia:
- odpoczynek z nogami uniesionymi powyżej serca
- nie należy zakładać nogi na nogę
- ograniczyć chodzenie na szpilkach
- przy długotrwałym siedzeniu (np. W czasie podróży samochodem) lub podczas długiego stania należy często poruszać stopą do góry i na dół i wspinać się na palce, aby pobudzić krążenie
- suplementacja probiotykami
- najlepszy sport, nieobciążający żył to pływanie, oprócz tego codziennie np. Przez 10-15 min na leżąco rowerek, nożyce i inne ćwiczenia, które nie nadwyrężają stóp.
- jazda na rowerze i taniec też dobrze wpływają na organizm
- kąpiele najlepiej pod prysznicem, żeby przeprowadzać hartowanie – najpierw natrysk ciepłą wodą(nie gorącą), później chłodną (nie bardzo zimną), następnie znów ciepłą.
Mam nadzieję, że zastosowanie tych wskazówek pomoże Wam osiągnąć zamierzony cel. Wszystko w Waszych rękach! Pamiętajcie, że zdrowia nie da się naprawić w tydzień, potrzeba cierpliwości, a powyższe zalecenia na pewno nie zaszkodzą!
Tak czytam twego bloga od jakiegoś czasu, ciągle mnie coś zastanawia, mie wyprowadzasz czytelnika do „ciemnego lasu”.