zupka

Dieta kapuściana

Podstawowym składnikiem diety kapuścianej, jak sama nazwa mówi, jest  kapusta. Trwać ona powinna nie dłużej niż 7 dni, ponieważ dłuższe stosowanie może być niekorzystne dla naszego zdrowia. Podczas tych siedmiu dni możemy zrzucić nawet do 7 kilogramów. Jest to zbyt szybkie tempo odchudzania, dlatego powinniśmy być przygotowani na efekt jo-jo po powrocie do dawnych nawyków żywieniowych. Mimo wszystko, dieta kapuściana uważana jest za zdrową dietę.

dieta cellulit

Dieta antycellulitowa

Cellulit, czyli tzw. skórka pomarańczowa to stwardnienie tkanki tłuszczowej o charakterze niezapalnym występujące najczęściej na udach, pośladkach i biodrach. Złe nawyki żywieniowe nie są jedyną przyczyną powstawania tej dolegliwości, jednakże prawidłowa dieta przeciw cellulitowi pomoże pozbyć się brzydkiego problemu.

głodówka

Kilka słów o oczyszczaniu organizmu, czyli dlaczego głodówce mówimy „Nie!”

W związku wydarzeniem, o którym zapewne wszyscy już słyszeli – Kobieta zmarła oczyszczając organizm z toksyn stosując w tym celu wydzielinę amazońskiej żaby – postanowiłam ponownie napisać kilka słów o tak popularnym oczyszczaniu organizmu. Pierwsze pytanie, które nasuwa się na myśl – po co właściwie ktoś to robi? Zastanawiam się i…nie wiem. Żadna zdrowa osoba nie potrzebuje stosowania diet i kuracji oczyszczających, ponieważ od tego mamy właśnie cudowną wątrobę! Nie będę poruszać tutaj tematu różnych tabletek oczyszczających ani tym bardziej żadnych wydzielin żab (o zgrozo!), powiem natomiast o nieszczęsnej głodówce.