zupka

Podstawowym składnikiem diety kapuścianej, jak sama nazwa mówi, jest  kapusta. Trwać ona powinna nie dłużej niż 7 dni, ponieważ dłuższe stosowanie może być niekorzystne dla naszego zdrowia. Podczas tych siedmiu dni możemy zrzucić nawet do 7 kilogramów. Jest to zbyt szybkie tempo odchudzania, dlatego powinniśmy być przygotowani na efekt jo-jo po powrocie do dawnych nawyków żywieniowych. Mimo wszystko, dieta kapuściana uważana jest za zdrową dietę.

Dlaczego?

Pierwszym z powodów jest to, że dzięki błonnikowi zawartemu w kapuście możemy oczyścić jelita i pozbyć się zaparć. Kolejnym powodem jest zawartość wielu witamin, takich jak witamina C, która wzmacnia odporność naszego organizmu; witamina A, która korzystnie wpływa na nasze paznokcie, włosy oraz skórę; witamina E przeciwdziałająca procesom starzenia, wspomagająca procesy gojenia się ran oraz chroniąca organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Dieta ta dostarcza również składniki mineralne, takie jak : fosfor, mangan, potas, wapń, sód oraz siarka.

dieta kapuściana

Dieta kapuściana dietą bez wad?

Absolutnie nie! Pierwszą rzeczą jest to, iż nie jest ona przeznaczona do długotrwałego stosowania. Taka dieta powinna być zakwalifikowana do kuracji oczyszczających, a nie odchudzających ponieważ tak szybkie tempo odchudzania i powrót do dawnych nawyków na pewno nie przyniesie nam zamierzonego efektu. Drugim problemem jest brak niektórych ważnych witamin i minerałów ze względu na to, że spożywamy tylko zupę kapuścianą z niewielkimi dodatkami. Takie żywienie może doprowadzić do odczuwania zmęczenia i powodować bóle głowy. Uciążliwą wadą dla wielu osób jest również monotonność diety. Ciężko się z tym nie zgodzić.

Moim zdaniem…

…mimo wszystko nie jestem zwolenniczką żadnych diet monoskładnikowych, tzw. „oczyszczających”, ponieważ u zdrowej osoby oczyszczanie organizmu możemy spokojnie zostawić organom, które bez problemu sobie z tym radzą 🙂 Najlepszą dietą zawsze jest zdrowa, dobrze zbilansowana dieta. Taką dietę możesz wykupić tutaj 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*