Odchudzanie jest procesem zmniejszania masy ciała poprzez zmianę nawyków żywieniowych i aktywności fizycznej. Celem jest osiągnięcie zdrowej wagi i poprawy zdrowia. Aby skutecznie odchudzać się, należy stosować zdrowe i zrównoważone diety, regularnie uprawiać sport i unikać niezdrowych przekąsek. Ważne jest także, aby unikać głodzenia się i szybkich diet, ponieważ może to mieć negatywny wpływ na zdrowie.
Błonnik pokarmowy – wszystko co musisz o nim wiedzieć
Do drugiej połowy XX. wieku tradycyjna dieta składała się głównie z produktów pochodzenia roślinnego. Później została ona zastąpiona produktami o wysokiej wartości energetycznej, które pełne są nasyconych kwasów tłuszczowych czy węglowodanów łatwo przyswajalnych. Niezbilansowany sposób żywienia w połączeniu z małą aktywnością fizyczną, wzrostem popularności używek i rosnącym poziomem stresu związanym z coraz szybszym tempem życia doprowadziły do zwiększonej zachorowalności na schorzenia dietozależne.
Colostrum – jak działa i w czym może nam pomóc ?
Colostrum – dziwnie brzmiąca nazwa, której tajemniczość może wpływać na nas zarówno zachęcająco jak i odpychająco, ale zazwyczaj boimy się tego, czego nie znamy dlatego myślę, że warto zapoznać się z tym produktem i podjąć decyzję – warto czy nie warto 🙂
Otyłość – czy ma związek z dzieciństwem? Kilka słów o stylach jedzenia.
Myśli, emocje, doznania i zachowania towarzyszące posiłkom od najmłodszych lat kształtują charakterystyczną dla każdej osoby “architekturę” odżywiania się, która określa częstotliwość i wielkość posiłków a także ich czas, regularność i wybór produktów. Te zachowania zostały scharakteryzowane przez psychologów i psychodietetyków, dzięki czemu powstały tzw. style jedzenia. Badania jednoznacznie pokazują, że sposób odżywiania warunkuje naszą masę ciała i ryzyko powstawania otyłości.
Czy istnieje dieta przeciwtrądzikowa?
Problemy skórne są zmorą wielu osób, zarówno młodych jak i starszych. Trądzik pospolity jest jedną z najczęściej występujących chorób skóry. Szczyt zapadalności przypada na 14-17 rok życia u kobiet i 16-19 rok życia u mężczyzn, ale trądzik bardzo często utrzymuje się u osób dorosłych. Zmiany zlokalizowane są najczęściej na twarzy i plecach. Niestety choroba nie dotyczy wyłącznie skóry, ale prowadzi do nieprzyjemnych następstw psychologicznych, emocjonalnych i społecznych. Dyskusje na temat związku diety z trądzikiem trwają od lat, ale ostatnio temat jest coraz częściej komentowany. Powstało też wiele nowych badań na ten temat.